Ingredients
-
6 plakjes hartigetaartdeegJe kunt ook bladerdeeg gebruiken
-
1 courgette
-
Halve flespompoen
-
1 sjalot
-
100 gram geraspt kaasWij hebben provolone gebruikt, oude kaas of ander soort is ook prima
-
Naar smaak zout en peper
-
Klein bosje verse kruidenDenk aan peterselie en verse tijm
Directions
Hartige taart met courgette en pompoen!
Hartige taart of quiche, ik moet altijd even nadenken wat nou het verschil is, en ook deze taart die zeker hartig is ziet er niet bepaald uit als en taart. Wat is nou wat? Vandaag een hartige taart met courgette en pompoen.
Een quiche heeft altijd een zanddeeg bodem, de vulling is hartig, groenten, vis, kaas en vlees altijd aangevuld met room en eieren (soms custard)
Een hartige taart , heeft zijn naam te danken aan de vorm, deze wordt gebakken in een taartvorm kan ook een bladerdeeg bodem hebben en heeft niet persé room in zijn vulling. Natuurlijk wel met hartige ingrediënten.
Conclusie, vandaag een hartige taart maar niet in ronde maar in langwerpige vorm, met hartige taart deeg.
Eigenlijk is de naam niet zo belangrijk, het gaat om het resultaat toch??
Dat weten wij zeker, de combinatie van courgette, geroosterde pompoen, wat Italiaanse kaas en ei is zeg maar … verrukkelijk!!
Steps
1
Done
200 graden
|
Oven voorverwarmenVerwarm je oven voor op 200°. |
2
Done
15 minuten
|
PompoenSchil een halve fles pompoen en snij die aan stukjes of zoals wij in lange schijven. |
3
Done
5 minuten
|
DeegLaat de hartige deeg of bladerdeeg ontdooien. |
4
Done
5 minuten
|
TaartvormVet de taartvorm in met wat olie en keukenpapier. |
5
Done
2 minuten
|
Ei kaas mengselSnijd de verse kruiden fijn zoals peterselie tijm |
6
Done
7 minuten
|
Courgette en sjalotSnijd het sjalotje fijn en doe dit in een hapjespan met olijfolie. Was de courgette en schaaf die met een kaasschaaf in dunne plakjes. |
7
Done
5 minuten
|
Laagjes makenDoe de helft vd gebakken courgette op de bodem van je deeg. |
8
Done
30 minuten
|
OvenZet de taart in de oven voor ongeveer 30 tot 35 minuten op 200 graden. |