Ingredients
-
2 uien
-
2 wortelMiddelgrote
-
3 stengels bleekselderij
-
100 gram pompoenblokjes
-
250 gram kastanjechampignons
-
4 takjes platte peterselie
-
2 appel
-
350 gram rundergehakt
-
3 eetlepel tomatenpuree
-
250 ml rode wijnOf runderbouillon
-
1/2 theelepel zout
-
1/2 theelepel peper
-
2 laurierblad
-
10 jeneverbes
-
4 kruidnagel
-
Scheutje olijfolie
-
Aardappelpuree
-
2 kg kruimige aardappelen
-
1 theelepel zout
-
1 blokje groentenbouillon
-
2 eetlepel roomboter
-
1 eieren
-
Extra blokjes roomboter
Directions
Jachtschotel met gehakt!
Dit weer vraagt om heerlijke ovenschalen die je lekker vooraf kunt maken. De tijd om de lekkerste stoofpotjes te maken is aangebroken en vaak staat hier in het weekend lekker iets te pruttelen. Een jachtschotel is dan ook super smaakvol met lekker veel vlees, champignons en extra groenten.
Dit keer hadden we niet zo heel veel tijd dus hebben we onze jachtschotel veranderd in een versie jachtschotel met gehakt. Dat deze ovenschaal net zo hard verwarmend is ga jezelf ontdekken. De geur door je huis wanneer de saus staat te pruttelen is hartverwarmend. Het voordeel is dat deze niet drie uur te oven in hoeft. Wel met alle lekkere smaken en schaal waar je de hele familie plezier mee doet.
Hoe maak je het
Bij het maken van zulke gerechten zorgen we altijd dat alle ingrediënten gesneden klaar staan. Dan is het alleen een kwestie van goed aanbakken, mengen met de andere ingrediënten en dat is het. Je kunt alle soorten gehakt gebruiken. Dit keer hebben we lekker pompoen door de saus gemaakt gedaan. samen met ons basis recept Italiaanse soffrito van ui, bleekselderij wortel. Een soffrito is een goede basis van al je sauzen. Natuurlijk een beetje tomatenpuree erdoor en afblusssem met een flinke sheut rode wijn. Dit maakt je saus toch wel extra lekker. Serveer je dit ook aan kinderen dan kies je er wellicht voor om dit achterwege te laten.
Aardappelpuree
Terwijl je basis klaarstaat schil je de aardappels voor een smeuïge aardappelpuree. De tijd dat we een aardappelpuree uit pakjes maakte is echt wel verleden tijd. We moeten wel toegeven dat toen ik José nog heel jong was ik van die aardappelpuree poeder kocht die je aanlengde met melk of water. Wij vonden dat toen nog prima en het ging lekker snel haha. Zelf maken is toch wel iets lekkerder en kopen zo min mogelijk pakjes. Ons geheime recept van onze aardappelpuree is om na het pureren met extra roomboter er een rauw ei door te prakken. Je zult zien hoe waanzinnig romig je puree wordt!
Herfst gerechten
Ga je liever voor suddervlees dan ga je voor Italiaans stoofvlees.
herten sukadestoof, eentje uit Nonna haar keuken is Bieflappen in rode saus. Liever iets stoven met kip? Dan hebben we de Pollo alla Cacciatora – jagersstoof
Steps
1
Done
7 minuten
|
Groenten snijdenSnijd de ui, bleekselderij, wortel, champignon in stukjes. Deze stap kun je een dag eerder voorbereiden zodat de smaak een nacht kunnen intrekken. |
2
Done
25 minuten
|
Aardappelpuree |
3
Done
2 minuten
|
AppelSmeer een laag aardappelpuree op de gehaktsaus. |
4
Done
35 minuten
|
Oven |